Moda już dawno przestała dotyczyć wyłącznie ludzkich upodobań estetycznych. Coraz częściej wychodzi ona poza ramy antropocentryczności i wpływa na to, jak postrzegane są zwierzęta. Mówiąc wprost – ubrania dla psów i kotów zdecydowanie wchodzą w etap rozkwitu, czego doskonałym przykładem jest marka Zooyka.

Zooyka – nowe spojrzenie na modę

Dawniej modę kojarzono z bardziej lub mniej ekstrawagancką odzieżą, tak preferowaną przez wielkomiejskie elity. Dziś moda nie ogranicza się jedynie do ludzi, lecz jest ukierunkowana również na zwierzęta. Zooyka to marka, której „powołaniem” jest projektowanie i produkowanie zupełnie nowych i często dość fantazyjnych odmian zwierzęcej garderoby. Co ciekawe, celuje ona w dwa gatunki zwierząt – psy i koty. Już na tym przykładzie widać, że ubrania te będą przede wszystkim funkcjonalne, gdyż taka jest ich rola.

Ekstrawagancja w starciu z funkcjonalnością

Już na pierwszy rzut oka stworzenie zupełnie nowej, wręcz innowacyjnej linii odzieży dla zwierząt może wydawać się ekstrawaganckie. Ale trzeba podkreślić, że trend ten nie wynika z własnych, estetycznych zachcianek, lecz raczej z troski nad zwierzęciem. Specjalne chusty i bandany, czy też wygodne, chroniące przed zimnem kurtki dla zwierząt, to tylko niektóre z rozwiązań, z których może skorzystać właściciel zwierzęcia.

Jaka powinna być moda dla zwierząt?

Zooyka to marka, która odeszła nieco od standardów w produkcji odzieży dla osób i wielu innych, domowych zwierząt. To raczej brand, który stawia na innowacyjne rozwiązania i chce wprowadzać je z dnia na dzień. Mało tego – modele wprowadzone przez markę wyróżniają się bardzo dużym, designerskim zróżnicowaniem, prostą linią, ale też najwyższej jakości materiałem.

Ubranka dla zwierząt – podstawowe uwarunkowania

1. Oryginalna aranżacja – najlepiej jeśli od strony aranżacyjnej odzież zwierzęca stawia na funkcjonalizm, ale też i na minimalizm. Dzięki temu zwierzę, to jest pies lub kot, może również zaprezentować (np. na wybiegu) część własnej, naturalnej urody.

2. Materiał wykonania – warto, aby ubranka dla psów i kotów były wykonane z najlepszej jakości materiałów. W kierunku tym poszła również Zooyka, która nie boi się wykorzystywać do tego celu wysokiej jakości bawełny, bawełny z elastyną czy materiałów wodoodpornych. Ważne, aby były one bezpieczne i wygodne dla zwierzęcia.

3. Funkcjonalność – ubrania dla psów powinny oprócz walorów estetycznych spełniać ważne funkcje. Ubranka Zooyka wyposażone są w elementy odblaskowe, dzięki czemu nie tylko zabezpieczają pupila przed czynnikami atmosferycznymi, ale również zwiększają jego bezpieczeństwo i widoczność po zachodzie słońca.

Podsumowując, marka Zooyka to zupełnie nowe spojrzenie na funkcjonalną ochronę psa przed zimnem, wiatrem i śniegiem. Mało tego – odzież ta została zaprojektowana w oparciu o sprawdzone rozwiązania, które my jako ludzie, powinniśmy proponować naszym zwierzakom.