Suplementy diety cieszą się ogromną popularnością wśród konsumentów na całym świecie. Nic więc dziwnego, że można kupić je nawet w małym sklepie spożywczym, na stacji paliw itd. Wartość rynku suplementów diety jest liczona już w miliardach dolarów. Cały czas pojawiają się kolejne firmy zajmujące się produkcją suplementów diety, wprowadzają one na rynek szereg nowych produktów. Wszystko to musi jednak zostać dobrze zareklamowane, jeśli ma przynieść zyski.

Suplementy diety mile widziane

Zapotrzebowanie na suplementy diety cały czas rośnie, większość społeczeństwa regularnie stosuje rozmaite preparaty. Służy to głównie uzupełnieniu niedoborów żywieniowych i uchronieniu się przed nimi. Popularne są suplementy zawierające witaminy i minerały, wspierające wzrok, ułatwiające chudnięcie, usprawniające krążenie krwi, przeznaczone dla sportowców, z adaptogenami, na zdrowy sen, piękne włosy i paznokcie, trądzik itd. Świetnie sprawdza się oczywiście reklama w telewizji, za pomocą której można dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Oddziałuje ona na zmysł wzroku i słuchu, przez co jest bardzo skuteczna. Niestety spot reklamowy emitowany w telewizji wiąże się z koniecznością poniesienia niemałych kosztów, na co wiele firm nie może sobie pozwolić. Świetną opcją będzie także reklama w radiu, jeśli ktoś ma większy budżet. Warto zastanowić się nad taką inwestycją, bo z pewnością zwróci się wielokrotnie.

Skuteczna reklama suplementów diety

Do promowania suplementu diety niezbędna jest obecnie profesjonalnie wykonana strona internetowa, którą można wykorzystać na wiele sposobów: do prowadzenia bezpośredniej sprzedaży, budowania pozytywnego wizerunku i utrzymywania dobrych relacji z klientami. Strona internetowa powinna być przyjazna zarówno dla użytkowników, jak i wyszukiwarek internetowych. Istotne jest to, aby była ona czytelna, responsywna, łatwa w obsłudze, zawierała wartościowe treści, wysokiej jakości zdjęcia produktów i ich ciekawe opisy. User experience warto powierzyć doświadczonemu specjaliście, to samo dotyczy optymalizacji strony pod wyszukiwarki i urządzenia mobilne. Jest to niezbędne do tego, aby uzyskać jak najlepszą pozycję w wynikach wyszukiwania na konkretne frazy kluczowe i zredukować do minimum współczynnik odrzuceń.

Jak powinien wyglądać marketing suplementów diety?

W przypadku każdej strony internetowej kluczową kwestią jest to, aby ją skutecznie pozycjonować. Będzie to długotrwały proces, ale bardzo opłacalny i przynoszący świetne efekty. Istotne jest dobranie odpowiednich fraz kluczowych, które muszą oczywiście mieć ścisły związek z oferowanymi produktami. Konieczne będzie pozyskanie wartościowych linków zewnętrznych, które wpływają na pozycję w wynikach wyszukiwania. Obecnie warto dążyć do uzyskania pozycji zerowej, dzięki której strona www wyświetla się na samej górze w wynikach wyszukiwania po wpisaniu konkretnego zapytania przez użytkownika. Wpływa to korzystnie na prestiż, strona internetowa staje się wartościowa w oczach potencjalnych klientów i algorytmów Google. Pozycjonowanie zawsze warto uzupełnić o płatne kampanie Google Ads, które umożliwiają pozyskanie wielu nowych klientów. Nie można też zapomnieć o artykułach sponsorowanych i kampaniach reklamowych w tematycznych serwisach. Świetnie sprawdzają się poradniki dotyczące stosowania suplementów diety, ich właściwości. W kampanii marketingowej należy wykorzystać social media (przede wszystkim fanpage na Instagramie i Facebooku) i influencerów (związanych z branżą beauty/fitness), godne polecenia są także programy afiliacyjne.